Hubnutí | Klinika-hubnuti.cz

NADVÁHA JE RIZIKEM PRO VŠECHNY

Sladkosti, dobrůtky, smažené, tučné, přeslazené. Takových potravin máme v jídelníčku přehršel. Rok od roku se poměr mezi zdravým a nezdravým jídlem zvětšuje. Jíme málo ovoce a zeleniny, hodně solíme a sladíme a zapomínáme na pestrost a vyváženost jídelníčku. To všechno je „dobrý” základ pro nadváhu a později obezitu.

ilustrace

Nadváha obecně představuje reálné ohrožení pro více než 50 % populace ve středním věku.

ilustrace

Hubnutí pomáhá ke zlepšení kvality života.

ilustrace

Kilogramy navíc jsou jako závaží, které s sebou neustále nosíte.

ilustrace

Zdravé hubnutí začíná u stravy.

HUBNUTÍ VÁM CELKOVĚ ZLEPŠÍ ŽIVOT

žena

Můžete nad tím mávnout rukou s tím, že vám na nějakém povrchním vzhledu a postavě nezáleží. Věděli jste ale, že chronická onemocnění, u nichž je základní příčinou právě obezita, způsobila ve světě 60 % z 56,5 miliónů hlášených úmrtí? To je téměř 33,9 miliónů úmrtí způsobených obezitou. Jaká je tedy šance, že zrovna vás podobný konec taky potká? Poměrně vysoká.

START K NOVÉMU, LEPŠÍMU ŽIVOTU

žena

Čísla jsou naprosto alarmující. A navíc všichni jsme ohroženi! Teď vás žádná kila navíc trápit nemusí, ale to se může klidně během jednoho roku rychle změnit. Pokud už nějaké to kilčo navíc s sebou nosíte, měli byste hodně rychle přehodnotit svůj dosavadní život. A ne jen před létem, kdy 90 % lidí hubne do plavek, ale po celý rok. Můžete si tak prodloužit život až o 10 let!

OBEZITA NENÍ PRO ČLOVĚKA NIJAK PŘÍNOSNÁ

Pokud se vám do toho pořád nechce, zamyslete se ještě nad jinou oblastí vašeho života. Vaší spokojeností. Jak spokojený jste právě teď se svým životem? Jste neustále usměvavý a šťastný, anebo na vás občas padne depka? I to totiž s obezitou a nadváhou souvisí.

Stačí shodit pár kil a okamžitě budete mnohem šťastnější, radostnější a spokojenější.

S PŘIBÝVAJÍCÍM VĚKEM JE HUBNUTÍ STÁLE NÁROČNĚJŠÍ

cvičící pár

Když nám bylo dvacet, mohli jsme sníst prakticky vše, na co jsme přišli, a nebylo to na nás příliš znát. Metabolismus pracoval rychle a efektivně, kila se rychle ztrácela a také aktivit a pohybu měl člověk mnohem víc. S věkem je to ale stále obtížnější. A nebude lépe! Raději proto začněte už dnes a zajistěte si lepší budoucnost.

ODBORNÍCI RADÍ – SPORTUJTE A JEZTE PESTŘE

zdravé jídlo

Hubnutí není jen pro naše něžné polovičky. Muži to navíc mají od přírody jednodušší. Stačí, abyste se párkrát protáhl posilovnou a hned to na vás půjde vidět. Muži totiž disponují odlišnou stavbou těla a díky přítomnosti mužských hormonů snadněji budují svalovou hmotu. A se svalovou hmotou ubývá té tukové.

HUBNUTÍ MUŽI A ŽENY

V ČR je obezitou postiženo 21 % mužů

S nadváhou i obezitou bojuje výrazně více mužů než žen

Sedavé zaměstnání nemá souvislost s vyšším BMI

Zhruba každý třetí obézní člověk trpí depresemi

Muži díky hormonům hubnou snadněji, než ženy

Mnoho obézních mužů na svůj vzhled rezignovalo

ČEŠTÍ MUŽI A OBEZITA

Ani čeští muži nejsou obezity ušetřeni. Statisticky s ní bojují více než ženy. I když jsou zvyklí jíst více masa, a tedy přijímat v potravě více bílkovin, většinou jsou to masa tučná, a tedy s velkým množství tuků. Ovoce a zelenina v jejich jídelníčku většinou chybí úplně. Taky se v tom vidíte? Pak jste možná narazili na kámen úrazu.

„SPRÁVNÝ MUŽ MÁ BÝT KUS CHLAPA.”

Hubnutí rozhodně není ničím jednoduchým. Může vám to ale zachránit vztah, zdraví, štěstí a dokonce i život. Mnoho lidí na to zanevřelo a na svůj vzhled navždy rezignovalo. Přece jen se říká, že muž by měl být kus chlapa. Bohužel až v posledních letech jsme toto přirovnání trochu překroutili. Prapůvodně se tím totiž myslelo, že by měl být muž pořádně silný a svalnatý.

Hedapena s.r.o.
Husitská 107/3, Žižkov, 130 00 Praha 3
IČO: 09848924
Společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném u u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 343468.